Puheenjohtaja Sami Rajala, Swissport Oy Varapuheenjohtaja Reijo Hiltunen, Finnair Kitchen Oy Sihteeri & Jäsenkirjuri Kim Josefsson, Swissport Oy Taloudenhoitaja Teemu Elo, Swissport Oy Varsinaiset jäsenet Mikko Asikainen, Swissport Oy Teemu Elo, Swissport Oy Reijo Hiltunen, Finnair Kitchen Oy Maria Hyytiäinen, Finnair Kitchen Oy Toni Jokinen, Swissport Oy Pertti Jokinen, Aviator Oy Kim Josefsson, Swissport Oy Ville Koskenkorva, Swissport Oy Antti Kouva, RTG-Ground Handling Oy Marco Lindgren, Swissport Oy Sami Rajala, Swissport Oy Joel Seppelin, Aviator Oy Tommi Toivola, Swissport Oy Jyrki Väyrynen - Finnair Kitchen Oy
Varajäsenet Niko Kaarmila, Lassila & Tikanoja Oy Tomi Erissalo, Finnair Kitchen Oy Santtu Kiviniemi, RTG-Ground Handling Oy Tiina Konu, Airpro Oy Nea Suokas, RTG-Ground Handling Oy Markus Miettinen, Finnair Kitchen Oy Minttu Stackelberg-Tatarinov, Aviator Oy Osoitteet ilman skandinaavisia merkkejä muodossa: etunimi.sukunimi@sltry.fi Tapahtumat/Verkkokauppa:
Air Navigation Services Finland Oy Ari Juonolainen 0400643393 webbiapina@gmail.com Airpro Oy Pietari Laurila 0452565110 luottaripietari@gmail.com Aviator Finland Oy Pertti Jokinen 0405378977 pertti.jokinen@aviator.eu Finavia Oyj Veli-Matti Junnola 0400208678 plm@ilmailutietotekniset.fi Finnair Cargo Oy Mikko Mäntynen 044 3202 424 mikko.mantynen@finnair.com Finnair Kitchen Oy Reijo Hiltunen 0405576281 reijo.hiltunen@finnair.com Finnair Customer Services Oy Sirpa Lahtinen Pääluottamusmies, Customer Services, HEL AP 098180413 sirpa.lahtinen@finnair.com Finnair Technical Services Oy Jukka Korhonen 0504104166 jukka.korhonen@finnair.fi Ga Telesis Engine Services Oy Jari Lintunen 050 3931 614 jlintunen@gatelesis.com
Swissport Finland Oy (rahtiterminaali) Kim Josefsson 0401731233 kim.josefsson@swissport.com Swissport Finland Oy (tekniikan varasto) Tommi Riihimäki 040-6815844 tommi.riihimaki@swissport.com Inland De-icing Services Finland Oy Harri Lehti 044 5525 798 harri.lehti@welho.com Insta ILS Oy Marko Heikkilä 0503233920 marko.heikkila@insta.fi LASSILA & TIKANOJA OYJ Niko Kaarmila Yhteyshenkilö 0405320306 nkaarmila@hotmail.com RTG-Ground Handling Oy Santtu Kiviniemi 044 568 7005 s.kiviniemi@saunalahti.fi Swisport Finland Oy Sami Rajala 0503930124 sami.rajala@swissport.com Swisport Finland Oy Jorma Petra Pääluottamusmies, maakalustokorjaamo 050 4152 151 jorma.petra@swissport.com Turkish Airlanes Patrick Wallisch pwallisch@thy.com
Swissport Finland Oy Toni Jokinen, gsm 040 1731 238 toni.jokinen@swissport.com Swissport Finland Oy (Tekniikan varasto) Jari Piippo, gsm 040 680 3744 jari.piippo@swissport.com Inland De-Icing Services Finland Oy Hannu Wallberg, gsm 0400 456 909 hannuwallberg@gmail.com Insta ILS Oy Timo Rekola, gsm 050 348 1156 timo.rekola@insta.fi RTG Ground Handling Oy Petri Kurki, gsm 0400-469984, 020 7084 135 petri.kurki@rtggh.fi Swissport Finland Oy Ville Koskenkorva, gsm 050 3931 901 ville.koskenkorva@swissport.com Swissport Finland Oy, maakalustokorjaamo Mykkänen Jarmo, gsm 040 525 3552 jarmo.mykkanen@swissport.com Turkish Airlines Johanna Senel, gsm 044 2350 484 jmsenel@gmail.com
Airpro Oy Tiina Konu tiina.konu@airpro.fi Aviator Finland Oy Joel Seppelin, gsm 044 0845 483 joel.seppelin@aviator.eu Finavia Veli-Matti Junnola 0400208678 plm@ilmailutietotekniset.fi Finnair Cargo Oy Hannele Katajavuori, gsm 050 3926 268 jhannele.katajavuori@finnair.fi Finnair Kitchen Oy Tomi Erissalo, gsm 050 4281 177 tomi.erissalo@finnair.com Finnair Oyj Soile Joona 050 4281522 soile.joona@finnair.com Finnair Technical Services Oy Markus Berg, gsm 050 3931 646 markus.berg@finnair.com Ga Telesis Engine Services Oy Arto Mäenpää, gsm 044 5737 015 amaenpaa@gatelesis.com

Johtokunta

Pääluottamusmiehet

Työsuojeluvaltuutetut

SEURAA MEITÄ
Puheenjohtaja: Sami Rajala s-posti: sami.rajala (at) sltry.fi Puhelin: +358 50 393 0124 Pankkiyhteys: FI31 5541 2810 0013 71 Y-tunnus: 1441999-6 web-sivut: admin (at) sltry.fi
SIVIILILENTOLIIKENTEEN TYÖNTEKIJÄT RY - EDUNVALVONTAA ILMAILUALALLA TYÖSKENTELEVILLE VUODESTA 1961 © Siviililentoliikenteen työntekijät ry 2008-2019
Puheenjohtaja Sami Rajala, Swissport Oy Varapuheenjohtaja Reijo Hiltunen, Finnair Kitchen Oy Sihteeri & Jäsenkirjuri Kim Josefsson, HUB-Logistics Oy Taloudenhoitaja Teemu Elo, Swissport Oy Varsinaiset jäsenet Mikko Asikainen, Swissport Oy Teemu Elo, Swissport Oy Reijo Hiltunen, Finnair Kitchen Oy Maria Hyytiäinen, Finnair Kitchen Oy Toni Jokinen, HUB Logistics Aviation Oy Pertti Jokinen, Aviator Oy Kim Josefsson, HUB Logistics Aviation Oy Ville Koskenkorva, Swissport Oy Antti Kouva, RTG-Ground Handling Oy Marco Lindgren, Swissport Oy Sami Rajala, Swissport Oy Joel Seppelin, Aviator Oy Tommi Toivola, Swissport Oy Jyrki Väyrynen - Finnair Kitchen Oy
Varajäsenet Niko Kaarmila, Lassila & Tikanoja Oy Tomi Erissalo, Finnair Kitchen Oy Santtu Kiviniemi, RTG-Ground Handling Oy Tiina Konu, Airpro Oy Nea Suokas, RTG-Ground Handling Oy Markus Miettinen, Finnair Kitchen Oy Minttu Stackelberg-Tatarinov, Aviator Oy Osoitteet ilman skandinaavisia merkkejä muodossa: etunimi.sukunimi@sltry.fi Tapahtumat/Verkkokauppa:
Air Navigation Services Finland Oy Ari Juonolainen 0400643393 webbiapina@gmail.com Airpro Oy Pietari Laurila 0452565110 luottaripietari@gmail.com Aviator Finland Oy Pertti Jokinen 0405378977 pertti.jokinen@aviator.eu Finavia Oyj Veli-Matti Junnola 0400208678 plm@ilmailutietotekniset.fi Finnair Cargo Oy Mikko Mäntynen 044 3202 424 mikko.mantynen@finnair.com LASSILA & TIKANOJA OYJ Niko Kaarmila Yhteyshenkilö 0405320306 nkaarmila@hotmail.com
Finnair Kitchen Oy Reijo Hiltunen 0405576281 reijo.hiltunen@finnair.com Finnair Oyj Sirpa Lahtinen Pääluottamusmies, Customer Services, HEL AP 098180413 sirpa.lahtinen@finnair.com Finnair Technical Services Oy Jukka Korhonen 0504104166 jukka.korhonen@finnair.fi Ga Telesis Engine Services Oy Jari Lintunen 050 3931 614 jlintunen@gatelesis.com HUB-Logistics Aviation Oy (rahtiterminaali) Kim Josefsson 0401731233 kim.josefsson@swissport.fi HUB-Logistics Handling Oy (tekniikan varasto) Tommi Riihimäki 040-6815844 tommi.riihimaki@hub.fi Inland De-icing Services Finland Oy Harri Lehti 044 5525 798 harri.lehti@welho.com Insta ILS Oy Marko Heikkilä 0503233920 marko.heikkila@insta.fi RTG-Ground Handling Oy Santtu Kiviniemi 044 568 7005 santtu.kiviniemi@rtggh.fi Swisport Finland Oy Sami Rajala 0503930124 sami.rajala@swissport.com Swisport Finland Oy Jorma Petra Pääluottamusmies, maakalustokorjaamo 050 4152 151 jorma.petra@swissport.com Turkish Airlanes Patrick Wallisch pwallisch@thy.com
Ga Telesis Engine Services Oy Arto Mäenpää, gsm 044 5737 015 amaenpaa@gatelesis.com HUB Logistics Aviation Oy Toni Jokinen, gsm 040 1731 238 toni.jokinen@hub.fi HUB Logistics Handling Oy Jari Piippo, gsm 040 680 3744 jari.piippo@hub.fi Inland De-Icing Services Finland Oy Hannu Wallberg, gsm 0400 456 909 hannuwallberg@gmail.com Insta ILS Oy Timo Rekola, gsm 050 348 1156 timo.rekola@insta.fi RTG Ground Handling Oy Petri Kurki, gsm 0400-469984, 020 7084 135 petri.kurki@rtggh.fi Swissport Finland Oy Ville Koskenkorva, gsm 050 3931 901 ville.koskenkorva@swissport.com Swissport Finland Oy, maakalustokorjaamo Jarmo Mykkänen, gsm 040 525 3552 jarmo.mykkanen@swissport.com Turkish Airlines Johanna Senel, gsm 044 2350 484 jmsenel@gmail.com
Airpro Oy Tiina Konu tiina.konu@airpro.fi Aviator Finland Oy Joel Seppelin, gsm 044 0845 483 joel.seppelin@aviator.eu Finavia Veli-Matti Junnola 0400208678 plm@ilmailutietotekniset.fi Finnair Cargo Oy Hannele Katajavuori, gsm 050 3926 268 jhannele.katajavuori@finnair.fi Finnair Kitchen Oy Tomi Erissalo, gsm 050 4281 177 tomi.erissalo@finnair.com Finnair Oyj Soile Joona 050 4281522 soile.joona@finnair.com Finnair Technical Services Oy Markus Berg, gsm 050 3931 646 markus.berg@finnair.com
Yhteydenottolomake

Työsuojeluvaltuutetut

Johtokunta

Pääluottamusmiehet