Puheenjohtaja Sami Rajala, Swissport Oy Varapuheenjohtaja Reijo Hiltunen, Finnair Kitchen Oy Sihteeri & Jäsenkirjuri Kim Josefsson, Swissport Oy Taloudenhoitaja Teemu Elo, Swissport Oy Varsinaiset jäsenet Mikko Asikainen, Swissport Oy Teemu Elo, Swissport Oy Reijo Hiltunen, Finnair Kitchen Oy Maria Hyytiäinen, Finnair Kitchen Oy Toni Jokinen, Swissport Oy Pertti Jokinen, Aviator Oy Kim Josefsson, Swissport Oy Santtu Kiviniemi, RTG-Ground Handling Oy Marco Lindgren, Swissport Oy Sami Rajala, Swissport Oy Tommi Toivola, Swissport Oy
Varajäsenet Niko Kaarmila, Lassila & Tikanoja Oy Tiina Konu, Airpro Oy Markus Miettinen, Finnair Kitchen Oy Minttu Stackelberg-Tatarinov, Aviator Oy Janne Anttonen - Swissport Oy Simo Pärnänen - Finnair Kitchen Oy Janne Länsivire - Norra Oy Osoitteet ilman skandinaavisia merkkejä muodossa: etunimi.sukunimi@sltry.fi Tapahtumat/Verkkokauppa:
Air Navigation Services Finland Oy Ari Juonolainen 0400643393 webbiapina@gmail.com Airpro Oy Pietari Laurila 0452565110 luottaripietari@gmail.com Aviator Finland Oy Pertti Jokinen 0405378977 pertti.jokinen@aviator.eu FINAVIA Veli-Matti Junnola 0400208678 plm@ilmailutietotekniset.fi FINNAIR CARGO OY Mikko Mäntynen 0443202424 mikko.mantynen@finnair.com Finnair Kitchen Oy Reijo Hiltunen 0405576281 reijo.hiltunen@finnair.com FINNAIR OYJ Sirpa Lahtinen Pääluottamusmies, Customer Services, HEL AP 098180413 sirpa.lahtinen@finnair.com FINNAIR TECHNICAL SERVICES OY Jukka Korhonen 0504104166 jukka.korhonen@finnair.fi GA TELESIS ENGINE SERVICES OY Jari Lintunen 050 3931 614 jlintunen@gatelesis.com HUB Logistics Aviation Oy (rahtiterminaali) Kim Josefsson 0401731233 kim.josefsson@swissport.com
HUB Logistics Handling Oy (tekniikan varasto) Tommi Riihimäki 0406815844 tommi.riihimaki@hub.fi Inland De-icing Services Finland Oy Harri Lehti 0445525798 harri.lehti@welho.com Insta ILS Oy Marko Heikkilä 0503233920 marko.heikkila@insta.fi LASSILA & TIKANOJA OYJ Niko Kaarmila Yhteyshenkilö 0405320306 nkaarmila@hotmail.com Nordic Regional Airlines Oy Janne Länsivire RTG GROUND HANDLING OY Santtu Kiviniemi 0407047374 santtu.kiviniemi@sltry.fi SWISSPORT FINLAND OY Sami Rajala 0503930124 sami.rajala@swissport.com SWISSPORT FINLAND OY Jorma Petra Pääluottamusmies, maakalustokorjaamo 0504152151 jorma.petra@swissport.com TURKISH AIRLINES Patrick Wallisch pwallisch@thy.com
HUB Logistics Handling Oy (tekniikan varasto) Jari Piippo 0406803744 jari.piippo@hub.fi Insta ILS Oy Timo Rekola 0503481156 timo.rekola@insta.fi Nordic Regional Airlines Oy Petri Nupponen petri.nupponen@flynorra.com SWISSPORT FINLAND OY Ville Koskenkorva 0503931901 ville.koskenkorva@swissport.com
FINAVIA Veli-Matti Junnola 0400208678 plm@ilmailutietotekniset.fi FINNAIR CARGO OY Jussi Poropudas FINNAIR OYJ Soile Joona 0504281522 soile.joona@finnair.com FINNAIR TECHNICAL SERVICES OY Markus Berg 0503931646 markus.berg@finnair.com GA TELESIS ENGINE SERVICES OY Arto Mäenpää 0445737015 amaenpaa@gatelesis.com

Johtokunta

Pääluottamusmiehet

Työsuojeluvaltuutetut

SEURAA MEITÄ
Puheenjohtaja: Sami Rajala s-posti: sami.rajala (at) sltry.fi Puhelin: +358 50 393 0124 Pankkiyhteys: FI31 5541 2810 0013 71 Y-tunnus: 1441999-6 web-sivut: admin (at) sltry.fi
SIVIILILENTOLIIKENTEEN TYÖNTEKIJÄT RY - EDUNVALVONTAA ILMAILUALALLA TYÖSKENTELEVILLE VUODESTA 1961 © Siviililentoliikenteen työntekijät ry 2008-2019
Puheenjohtaja Sami Rajala, Swissport Oy Varapuheenjohtaja Reijo Hiltunen, Finnair Kitchen Oy Sihteeri & Jäsenkirjuri Kim Josefsson, HUB-Logistics Oy Taloudenhoitaja Teemu Elo, Swissport Oy Varsinaiset jäsenet Mikko Asikainen, Swissport Oy Teemu Elo, Swissport Oy Reijo Hiltunen, Finnair Kitchen Oy Maria Hyytiäinen, Finnair Kitchen Oy Toni Jokinen, Swissport Oy Pertti Jokinen, Aviator Oy Kim Josefsson, Swissport Oy Santtu Kiviniemi, RTG-Ground Handling Oy Marco Lindgren, Swissport Oy Sami Rajala, Swissport Oy Tommi Toivola, Swissport Oy
Varajäsenet Niko Kaarmila, Lassila & Tikanoja Oy Tiina Konu, Airpro Oy Markus Miettinen, Finnair Kitchen Oy Minttu Stackelberg-Tatarinov, Aviator Oy Janne Anttonen - Swissport Oy Simo Pärnänen - Finnair Kitchen Oy Janne Länsivire - Norra Oy Osoitteet ilman skandinaavisia merkkejä muodossa: etunimi.sukunimi@sltry.fi Tapahtumat/Verkkokauppa:
Air Navigation Services Finland Oy Ari Juonolainen 0400643393 webbiapina@gmail.com Airpro Oy Pietari Laurila 0452565110 luottaripietari@gmail.com Aviator Finland Oy Pertti Jokinen 0405378977 pertti.jokinen@aviator.eu FINAVIA Veli-Matti Junnola 0400208678 plm@ilmailutietotekniset.fi FINNAIR CARGO OY Mikko Mäntynen 0443202424 mikko.mantynen@finnair.com Finnair Kitchen Oy Reijo Hiltunen 0405576281 reijo.hiltunen@finnair.com
FINNAIR OYJ Sirpa Lahtinen Pääluottamusmies, Customer Services, HEL AP 098180413 sirpa.lahtinen@finnair.com FINNAIR TECHNICAL SERVICES OY Jukka Korhonen 0504104166 jukka.korhonen@finnair.fi GA TELESIS ENGINE SERVICES OY Jari Lintunen 050 3931 614 jlintunen@gatelesis.com HUB Logistics Aviation Oy (rahtiterminaali) Kim Josefsson 0401731233 kim.josefsson@swissport.com HUB Logistics Handling Oy (tekniikan varasto) Tommi Riihimäki 0406815844 tommi.riihimaki@hub.fi Inland De-icing Services Finland Oy Harri Lehti 0445525798 harri.lehti@welho.com Insta ILS Oy Marko Heikkilä 0503233920 marko.heikkila@insta.fi LASSILA & TIKANOJA OYJ Niko Kaarmila Yhteyshenkilö 0405320306 nkaarmila@hotmail.com Nordic Regional Airlines Oy Janne Länsivire RTG GROUND HANDLING OY Santtu Kiviniemi 0407047374 santtu.kiviniemi@sltry.fi SWISSPORT FINLAND OY Sami Rajala 0503930124 sami.rajala@swissport.com SWISSPORT FINLAND OY Jorma Petra Pääluottamusmies, maakalustokorjaamo 0504152151 jorma.petra@swissport.com TURKISH AIRLINES Patrick Wallisch pwallisch@thy.com
FINAVIA Veli-Matti Junnola 0400208678 plm@ilmailutietotekniset.fi FINNAIR CARGO OY Jussi Poropudas FINNAIR OYJ Soile Joona 0504281522 soile.joona@finnair.com FINNAIR TECHNICAL SERVICES OY Markus Berg 0503931646 markus.berg@finnair.com GA TELESIS ENGINE SERVICES OY Arto Mäenpää 0445737015 amaenpaa@gatelesis.com HUB Logistics Handling Oy (tekniikan varasto) Jari Piippo 0406803744 jari.piippo@hub.fi Insta ILS Oy Timo Rekola 0503481156 timo.rekola@insta.fi Nordic Regional Airlines Oy Petri Nupponen petri.nupponen@flynorra.com SWISSPORT FINLAND OY Ville Koskenkorva 0503931901 ville.koskenkorva@swissport.com
Yhteydenottolomake

Työsuojeluvaltuutetut

Johtokunta

Pääluottamusmiehet