Puheenjohtaja Sami Rajala, Swissport Oy Varapuheenjohtaja Reijo Hiltunen, Finnair Kitchen Oy Sihteeri & Jäsenkirjuri Kim Josefsson, Swissport Oy Taloudenhoitaja Teemu Elo, Swissport Oy Varsinaiset jäsenet Teemu Elo, Swissport Oy Reijo Hiltunen, Finnair Kitchen Oy Pertti Jokinen, Aviator Oy Kim Josefsson, Swissport Oy Santtu Kiviniemi, RTG-Ground Handling Oy Janne Länsivire, Nordic Regional Airlines Oy Sami Rajala, Swissport Oy
Lisäjäsenet Janne Anttonen - Swissport Oy Maria Hyytiäinen - Finnair Kitchen Oy Niko Kaarmila, Lassila & Tikanoja Oy Ellen Kähkönen - Airpro Oy Osoitteet ilman skandinaavisia merkkejä muodossa: etunimi.sukunimi@sltry.fi Tapahtumat/Verkkokauppa:
Air Navigation Services Finland Oy Ari Juonolainen 0400643393 webbiapina@gmail.com Airpro Oy Ellen Kähkönen 044 0415 305 ellenkahkonenn@gmail.com Aviator Finland Oy Pertti Jokinen 0405378977 pertti.jokinen@aviator.eu Finnair Cargo Oy Mikko Mäntynen 0443202424 mikko.mantynen@finnair.com Finnair Kitchen Oy Reijo Hiltunen 0405576281 reijo.hiltunen@finnair.com Finnair Oyj, Customer Services, HEL AP Sirpa Lahtinen Pääluottamusmies, Customer Services, HEL AP 098180413 sirpa.lahtinen@finnair.com Finnair Technical Services Oy Jan-Markus Kallio 0451615492 jan-markus.kallio@finnair.com
GA Telesis Engine Services Oy Tiedote 18.6.2020 HUB Logistics Handling Oy (tekniikan varasto) Tiedote 18.6.2020 Insta ILS Oy Marko Heikkilä 0503233920 marko.heikkila@insta.fi Lassila & Tikanoja Oyj Niko Kaarmila, Yhteistoimintaedustaja 0405320306 nkaarmila@hotmail.com Nordic Regional Airlines Oy Janne Länsivire 0505210497 janne.lansivire@flynorra.com RTG Ground Handling Oy Santtu Kiviniemi 0407047374 santtu.kiviniemi@sltry.fi Swissport Finland Oy Sami Rajala 0503930124 sami.rajala@swissport.com
RTG Ground Handling Oy Petri Kurki 0400 469 984, 020 7084 135 petri.kurki@rtggh.fi Swissport Finland Oy Ville Koskenkorva 050 3931901 ville.koskenkorva@swissport.com Turkish Airlines Johanna Senel 044 2350 484 jmsenel@gmail.com
Aviator Oy Joel Seppelin 044 9441 251 joel.seppelin@aviator.eu Finnair Cargo Oy Lilli Laiho lilli.laiho@finnair.com Finnair Oyj, HEL-AP Customer Services Soile Joona 050 4281522 soile.joona@finnair.com Finnair Kitchen Oy Tomi Erissalo 050 4281177 tomi.erissalo@finnair.com Insta ILS Oy Timo Rekola 050 3481156 timo.rekola@insta.fi

Johtokunta

Pääluottamusmiehet

Työsuojeluvaltuutetut

SEURAA MEITÄ
Puheenjohtaja: Sami Rajala s-posti: sami.rajala (at) sltry.fi Puhelin: +358 50 393 0124 Pankkiyhteys: FI31 5541 2810 0013 71 Y-tunnus: 1441999-6 web-sivut: admin (at) sltry.fi
SIVIILILENTOLIIKENTEEN TYÖNTEKIJÄT RY - EDUNVALVONTAA ILMAILUALALLA TYÖSKENTELEVILLE VUODESTA 1961 © Siviililentoliikenteen työntekijät ry 2008-2019
Puheenjohtaja Sami Rajala, Swissport Oy Varapuheenjohtaja Reijo Hiltunen, Finnair Kitchen Oy Sihteeri & Jäsenkirjuri Kim Josefsson, HUB-Logistics Oy Taloudenhoitaja Teemu Elo, Swissport Oy Varsinaiset jäsenet Teemu Elo, Swissport Oy Reijo Hiltunen, Finnair Kitchen Oy Pertti Jokinen, Aviator Oy Kim Josefsson, Swissport Oy Santtu Kiviniemi, RTG-Ground Handling Oy Janne Länsivire, Nordic Regional Airlines Oy Sami Rajala, Swissport Oy Varajäsenet Janne Anttonen - Swissport Oy
Maria Hyytiäinen - Finnair Kitchen Oy Niko Kaarmila, Lassila & Tikanoja Oy Ellen Kähkönen - Airpro Oy Osoitteet ilman skandinaavisia merkkejä muodossa: etunimi.sukunimi@sltry.fi Tapahtumat/Verkkokauppa:
Air Navigation Services Finland Oy Ari Juonolainen 0400643393 webbiapina@gmail.com Airpro Oy Ellen Kähkönen 044 0415 305 ellenkahkonenn@gmail.com Aviator Finland Oy Pertti Jokinen 0405378977 pertti.jokinen@aviator.eu Finnair Cargo Oy Mikko Mäntynen 0443202424 mikko.mantynen@finnair.com Finnair Kitchen Oy Reijo Hiltunen 0405576281 reijo.hiltunen@finnair.com Finnair Oyj, Customer Services, HEL AP Sirpa Lahtinen Pääluottamusmies, Customer Services, HEL AP 098180413 sirpa.lahtinen@finnair.com
Finnair Technical Services Oy Jan-Markus Kallio 0451615492 jan-markus.kallio@finnair.com GA Telesis Engine Services Oy Tiedote 18.6.2020 HUB Logistics Handling Oy (tekniikan varasto) Tiedote 18.6.2020 Insta ILS Oy Marko Heikkilä 0503233920 marko.heikkila@insta.fi Lassila & Tikanoja Oyj Niko Kaarmila, Yhteistoimintaedustaja 0405320306 nkaarmila@hotmail.com Nordic Regional Airlines Oy Janne Länsivire 0505210497 janne.lansivire@flynorra.com RTG Ground Handling Oy Santtu Kiviniemi 0407047374 santtu.kiviniemi@sltry.fi Swissport Finland Oy Sami Rajala 0503930124 sami.rajala@swissport.com
Aviator Oy Joel Seppelin 044 9441 251 joel.seppelin@aviator.eu Finnair Cargo Oy Lilli Laiho lilli.laiho@finnair.com Finnair Oyj, HEL-AP Customer Services Soile Joona 050 4281522 soile.joona@finnair.com Finnair Kitchen Oy Tomi Erissalo 050 4281177 tomi.erissalo@finnair.com Insta ILS Oy Timo Rekola 050 3481156 timo.rekola@insta.fi RTG Ground Handling Oy Petri Kurki 0400 469 984, 020 7084 135 petri.kurki@rtggh.fi Swissport Finland Oy Ville Koskenkorva 050 3931901 ville.koskenkorva@swissport.com Turkish Airlines Johanna Senel 044 2350 484 jmsenel@gmail.com
Yhteydenottolomake

Työsuojeluvaltuutetut

Johtokunta

Pääluottamusmiehet