Varsinaiset jäsenet Puheenjohtaja Reijo Hiltunen, Finnair Kitchen Oy Varapuheenjohtaja & taloudenhoitaja Sami Rajala, Swissport Oy Sihteeri Kim Josefsson, HUB Logistics Oy Jäsenkirjuri Hannele Kapanen, Finnair Kitchen Oy Antti Kouva - RTG-Ground Handling Oy Teemu Elo, Swissport Finland Oy Oy (vaalivaliok. jäsen) Pertti Jokinen - Aviator Oy Mikko Asikainen, Swissport Oy Marco Lindgren, Swissport Oy Ville Koskenkorva, Swissport Oy Joel Seppelin - Aviator Oy Juha Jaatinen, RTG-Ground Handling Oy Nea Suokas - RTG-Ground Handling Oy Tommi Toivola - Swissport Oy Toni Jokinen, HUB Logistics Oy (vaalivaliokunnan pj.) Jyrki Väyrynen, Finnair Kitchen Oy (www-sivut, verkkokauppa)
Varajäsenet Niko Kaarmila - Lassila & Tikanoja Ville Kuusela - AirPro Oy Santtu Kiviniemi - RTG-Ground Handling Oy Markus Miettinen, Finnair Kitchen Oy (vaalivaliokunnan jäsen) Merja Åhl, Finnair Kitchen Oy Hannu Mörsky - Swissport Finland Oy Minttu Stackelberg-Tatarinov - Aviator Oy Osoitteet ilman skandinaavisia merkkejä muodossa: etunimi.sukunimi@sltry.fi Tapahtumat/Verkkokauppa:
Airpro Oy Pietari Laurila, gsm 045 2565 110 luottaripietari@gmail.com ANS Finland Oy Ari Juonolainen, gsm 0400 6433 93 webbiapina@gmail.com Aviator Finland Oy Pertti Jokinen, gsm 040 5378 977 pertti.jokinen@aviator.eu Finavia Oyj Veli-Matti Junnola,gsm 0400 208 678 plm@ilmailutietotekniset.fi Finnair Oyj, Customer Services, HEL AP Sirpa Lahtinen, gsm 050 3932 054 sirpa.lahtinen@finnair.com Finnair Oyj Sirpa Lahtinen, gsm 050 3932 054 sirpa.lahtinen@finnair.com Finnair Cargo Oy Mikko Mäntynen, gsm 044 3202 424 mikko.mantynen@finnair.com Finnair Kitchen Oy Reijo Hiltunen, gsm 040 5576 281 reijo.hiltunen@finnair.com Finnair Technical Services Oy Jukka Korhonen gsm 050 4104 166 jukka.korhonen@finnair.fi
Ga Telesis Engine Services Oy Jari Lintunen, gsm 050 3931 614 jlintunen@gatelesis.com HUB Logistics Aviation Oy Kim Josefsson, gsm 040 1731 233 kim.josefsson@hub.fi HUB Logistics Handling Oy Tommi Riihimäki, gsm 040 681 5844 tommi.riihimaki@hub.fi Inland De-Icing Services Finland Oy Harri Lehti, gsm 044 5525 798 harri.lehti@welho.com Insta ILS Oy Marko Heikkilä, gsm 050 3233 920 marko.heikkila@insta.fi RTG Ground Handling Oy Juha Jaatinen, gsm 040 0472 126 jasu.jaatinen@gmail.com Swissport Finland Oy Sami Rajala, gsm 050 3930 124 sami.rajala@swissport.com Turkish Airlines Patrick Wallisch pwallisch@thy.com
HUB Logistics Handling Oy Jari Piippo, gsm 040 680 3744 jari.piippo@hub.fi Inland De-Icing Services Finland Oy Hannu Wallberg, gsm 0400 456 909 hannuwallberg@gmail.com Insta ILS Oy Timo Rekola, gsm 050 348 1156 timo.rekola@insta.fi RTG Ground Handling Oy Petri Kurki, gsm 0400-469984, 020 7084 135 petri.kurki@rtggh.fi Swissport Finland Oy Ville Koskenkorva, gsm 050 3931 901 ville.koskenkorva@swissport.com Swissport Finland Oy, maakalustokorjaamo Mykkänen Jarmo, gsm 040 525 3552 jarmo.mykkanen@swissport.com Turkish Airlines Johanna Senel, gsm 044 2350 484 jmsenel@gmail.com
Airpro Oy Tiina Konu tiina.konu@airpro.fi Aviator Finland Oy Joel Seppelin, gsm 044 0845 483 joel.seppelin@aviator.eu Finavia Oyj Työsuojeluvaltuutetut on valittu lentoasemakohtaisesti Finnair Oyj Työsuojeluvaltuutetut on valittu lentoasemakohtaisesti Finnair Cargo Oy Hannele Katajavuori, gsm 050 3926 268 jhannele.katajavuori@finnair.fi Finnair Kitchen Oy Tomi Erissalo, gsm 050 4281 177 tomi.erissalo@finnair.com Finnair Technical Services Oy Markus Berg, gsm 050 3931 646 markus.berg@finnair.com Ga Telesis Engine Services Oy Arto Mäenpää, gsm 044 5737 015 amaenpaa@gatelesis.com HUB Logistics Aviation Oy Toni Jokinen, gsm 040 1731 238 toni.jokinen@hub.fi

Johtokunta

Pääluottamusmiehet

Työsuojeluvaltuutetut

Yhteydenottolomake
SEURAA MEITÄ
Puheenjohtaja: Reijo Hiltunen s-posti: reijo.hiltunen (at) sltry.fi Puhelin: +358405576281 Y-tunnus: 1441999-6 web-sivut: admin (at) sltry.fi
SIVIILILENTOLIIKENTEEN TYÖNTEKIJÄT RY - EDUNVALVONTAA ILMAILUALALLA TYÖSKENTELEVILLE VUODESTA 1961 © Siviililentoliikenteen työntekijät ry 2008-2018

Johtokunta

Pääluottamusmiehet

Työsuojeluvaltuutetut

Johtokunta

Varsinaiset jäsenet Puheenjohtaja Reijo Hiltunen, Finnair Kitchen Oy Varapuheenjohtaja & taloudenhoitaja Sami Rajala, Swissport Oy Sihteeri Kim Josefsson, HUB Logistics Oy Jäsenkirjuri Hannele Kapanen, Finnair Kitchen Oy Antti Kouva - RTG-Ground Handling Oy Teemu Elo, Swissport Finland Oy Oy (vaalivaliok. jäsen) Pertti Jokinen - Aviator Oy Mikko Asikainen, Swissport Oy Marco Lindgren, Swissport Oy Ville Koskenkorva, Swissport Oy Joel Seppelin - Aviator Oy Juha Jaatinen, RTG-Ground Handling Oy Nea Suokas - RTG-Ground Handling Oy Tommi Toivola - Swissport Oy Toni Jokinen, HUB Logistics Oy (vaalivaliokunnan pj.)
Jyrki Väyrynen, Finnair Kitchen Oy (www-sivut, verkkokauppa) Varajäsenet Niko Kaarmila - Lassila & Tikanoja Ville Kuusela - AirPro Oy Santtu Kiviniemi - RTG-Ground Handling Oy Markus Miettinen, Finnair Kitchen Oy (vaalivaliokunnan jäsen) Merja Åhl, Finnair Kitchen Oy Hannu Mörsky - Swissport Finland Oy Minttu Stackelberg-Tatarinov - Aviator Oy Osoitteet ilman skandinaavisia merkkejä muodossa: etunimi.sukunimi@sltry.fi Tapahtumat/Verkkokauppa:
Airpro Oy Pietari Laurila, gsm 045 2565 110 luottaripietari@gmail.com ANS Finland Oy Ari Juonolainen, gsm 0400 6433 93 webbiapina@gmail.com Aviator Finland Oy Pertti Jokinen, gsm 040 5378 977 pertti.jokinen@aviator.eu Finavia Oyj Veli-Matti Junnola,gsm 0400 208 678 plm@ilmailutietotekniset.fi Finnair Oyj, Customer Services, HEL AP Sirpa Lahtinen, gsm 050 3932 054 sirpa.lahtinen@finnair.com Finnair Oyj Sirpa Lahtinen, gsm 050 3932 054 sirpa.lahtinen@finnair.com Finnair Cargo Oy Mikko Mäntynen, gsm 044 3202 424 mikko.mantynen@finnair.com Finnair Kitchen Oy Reijo Hiltunen, gsm 040 5576 281 reijo.hiltunen@finnair.com
Finnair Technical Services Oy Jukka Korhonen gsm 050 4104 166 jukka.korhonen@finnair.fi Ga Telesis Engine Services Oy Jari Lintunen, gsm 050 3931 614 jlintunen@gatelesis.com HUB Logistics Aviation Oy Kim Josefsson, gsm 040 1731 233 kim.josefsson@hub.fi HUB Logistics Handling Oy Tommi Riihimäki, gsm 040 681 5844 tommi.riihimaki@hub.fi Inland De-Icing Services Finland Oy Harri Lehti, gsm 044 5525 798 harri.lehti@welho.com Insta ILS Oy Marko Heikkilä, gsm 050 3233 920 marko.heikkila@insta.fi RTG Ground Handling Oy Juha Jaatinen, gsm 040 0472 126 jasu.jaatinen@gmail.com Swissport Finland Oy Sami Rajala, gsm 050 3930 124 sami.rajala@swissport.com Turkish Airlines Patrick Wallisch pwallisch@thy.com

Pääluottamusmiehet

Työsuojeluvaltuutetut

HUB Logistics Aviation Oy Toni Jokinen, gsm 040 1731 238 toni.jokinen@hub.fi HUB Logistics Handling Oy Jari Piippo, gsm 040 680 3744 jari.piippo@hub.fi Inland De-Icing Services Finland Oy Hannu Wallberg, gsm 0400 456 909 hannuwallberg@gmail.com Insta ILS Oy Timo Rekola, gsm 050 348 1156 timo.rekola@insta.fi RTG Ground Handling Oy Petri Kurki, gsm 0400-469984, 020 7084 135 petri.kurki@rtggh.fi Swissport Finland Oy Ville Koskenkorva, gsm 050 3931 901 ville.koskenkorva@swissport.com Swissport Finland Oy, maakalustokorjaamo Mykkänen Jarmo, gsm 040 525 3552 jarmo.mykkanen@swissport.com Turkish Airlines Johanna Senel, gsm 044 2350 484 jmsenel@gmail.com
Airpro Oy Tiina Konu tiina.konu@airpro.fi Aviator Finland Oy Joel Seppelin, gsm 044 0845 483 joel.seppelin@aviator.eu Finavia Oyj Työsuojeluvaltuutetut on valittu lentoasemakohtaisesti Finnair Oyj Työsuojeluvaltuutetut on valittu lentoasemakohtaisesti Finnair Cargo Oy Hannele Katajavuori, gsm 050 3926 268 jhannele.katajavuori@finnair.fi Finnair Kitchen Oy Tomi Erissalo, gsm 050 4281 177 tomi.erissalo@finnair.com Finnair Technical Services Oy Markus Berg, gsm 050 3931 646 markus.berg@finnair.com Ga Telesis Engine Services Oy Arto Mäenpää, gsm 044 5737 015 amaenpaa@gatelesis.com

YHTEYSTIEDOT

Yhteydenottolomake